نتایج جستجو برای عبارت :

سرعت در مطالعه

اگر فکر می‌کنید که در مطالعه کردن و کتاب خواندن مشکل دارید ابتدا باید ریشه این مشکل را پیدا کنید
اصلی ترین مشکل که کتاب‌خوان‌ها با آن درگیر هستند سرعت مطالعه کم است
برای اینکه بدانید که ایا سرعت مطالعه شما مناسب است یا خیر باید تست سرعت تندخوانی را انجام دهید که نحوه تست را در این صفحه به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم
آیا می خواهید تست سرعت خود را بسنجید؟ روی لینک زیر کلیک کنید.
http://shahbabaee.com/speedreading/
1️⃣ تصور غلط بسیاری از دانش آموزان این است که برای یادگیری بهتر و دقیق تر و کسب نمرات خوب در امتحانات مطالب را باید با سرعت خیلی کم مطالعه کرد. این مسئله که یادگیری مطلوب نیازمند تمرکز است، غیر قابل انکار است اما اگر سرعت مطالعه شما کمتر از سرعت مطلوب باشد، تمرکز شما کاهش پیدا کند. 
2️⃣  برای اینکه بتوانید دروس را با کیفیت مطلوب یاد بگیرید، باید با سرعت مطلوب مطالعه نمایید. این سرعت در افراد مختلف متفاوت است.بنابراین باید سرعت مطالعه خود را

#تندخوانی #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری✍
ادامه ی روش تندخوانی✨
تصور عموم بر این است که هرچه آهسته‌تر و کندتر مطالعه شود، اندوختهٔ ذهنی افزایش خواهد یافت، حال آنکه بر پایهٔ دیدگاه پژوهشگران خلاف این امر صادق است. به باور آنان در حالی که میزان اندوختهٔ ذهنی مطالعه‌کنندهٔ معمولی تنها ۳۵٪ است، این حالت برای تند خوان حداقل ۵۳٪ خواهد بود. همچنین تونی بوزان پژوهشگر مغز به این نکته اشاره کرده‌است که اینکه سرعت در مطالعه افزایش یابد، به هیچ وجه ب
خب این درس اول علوم دبستانه :)))
اما چند تا سؤال
اولین هدف معلم چیه؟
کتاب خوب چه کتابیه؟
خب فعلا اونا را ول کنید یه سؤال دیگه
دانمشند کیه؟
خب دانشمند کسیه که دانش را میمنده! نه؟
اون طور که از ظاهر امر پیداست مهمترین کار دانشمند مطالعه است. اما نه اون مطالعه، انواع و اقسام مطالعه
مطالعه به کمک کتاب، مطالعه به کمک معلم، مطالعه به کمک مشاهده مستقیم
پس مطالعه فقط کتابخوانی نیست. مطالعه یه فرآیند هدفمند و مستقله
هسته داخلی مطالعه و هدف اولی مطالعه چ
کتابخوانی راهیست برای کسب دانش و رسیدن به بلوغ فکری، هر هدفی که از خواندن کتاب داشته باشید بی شک باز هم سود خواهید برد چه کتاب های آموزشی بخوانید یا آنکه کتاب داستان و رمان.
اما پیش از هر کاری باید خود را به خواندن کتاب عادت دهید. از وقتی که گوشی های هوشمند و اینترنت پر سرعت فراگیر شده دیگر عادت به خواندن کتاب خیلی دشوار شده! مواردی که باعث می شوند شما یک فرد کتابخوان نباشید از این قرارند:
ــ احساس میکنیم سرعت خواندن ما بسیار کند است و پیشرفت خ
مروز در این مقاله آموزشی می خواهیم به شما آموزش بدیم که در محل های شلوغ چطور مطالعه کنیم و مطالب را متوجه شویم.  یکی از طلایی ترین و در عین حال شلوغ ترین زمان ها برای کنکوری ها مطالعه در عید نوروز است خیلی از دوستان می خواهند در عید نوروز مطالعه داشته باشند ولی با توجه به شلوغی نوروز و عدم تمرکز در آن نمی توانند.

مطالعه ادامه مطالعه در محل های شلوغ
مقطعی بود کههم مطالعه زیادی داشتم
هم یادگیری پیوسته 
اما
احساس سنگینی می کردم
احساس بدی همراه من بود
بعد از مدتی تامل و تفکر متوجه شدم که
دلیل این حال بد با وجود مطالعه فراوان 
اینه که به معلومات خودم عمل نمی کنم
به نظرم می رسه 
بجای مطالعه زیاد، عمل اندک
باید رفت به سمت
مطالعه مناسب و کم، عمل زیاد و پیوسته
معرفی سایت GTmetrix و افزایش سرعت سایت
در این مقاله شما آموزش سایت جی تی متریکس را بصورت کامل مطالعه خواهید کرد. معرفی سایت GTMetrix و کاربرد سایت GTMetrix در افزایش سرعت سایت را خواهیم گفت. در ادامه نیز به نحوه رفع خطای سایت GTMetrix اشاره می‌کنیم. زمانیکه در گوگل، سایت GTMetrix را جستجو می‌کنیم اغلب جستجوها مربوط به سایت GTMetrix چیست است. این یعنی خیلی از ما هنوز نمی‌دانیم که سایت GTMetrix چیست و کاربرد سایت GTMetrix در کجاست. به همین دلیل ما در تیم پشتیبانی و تولید محت
در این مقاله شما آموزش سایت جی تی متریکس را بصورت کامل مطالعه خواهید کرد. معرفی سایت GTMetrix و کاربرد سایت GTMetrix در افزایش سرعت سایت را خواهیم گفت. در ادامه نیز به نحوه رفع خطای سایت GTMetrix اشاره می‌کنیم. زمانیکه در گوگل، سایت GTMetrix را جستجو می‌کنیم اغلب جستجوها مربوط به سایت GTMetrix چیست است. این یعنی خیلی از ما هنوز نمی‌دانیم که سایت GTMetrix چیست و کاربرد سایت GTMetrix در کجاست. به همین دلیل ما در تیم پشتیبانی و تولید محت
چنانچه شما مالک استخر هستید و می‌خواهید در هزینه قبوض خود صرفه‌جویی کنید، یکی از روش‌های انجام این کار، استفاده از پمپ‌های سرعت متغیر است. یک پمپ سرعت متغیر، این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که سرعت دورانی موتور پمپ خود را به حداقل مقدار موردنیاز برای گردش آب در استخر، کاهش دهید. استفاده از پمپ سرعت متغیر، می‌تواند تا ۹۰% موجب کاهش هزینه‌ انرژی شود. به کار انداختن پمپ سرعت متغیر در سرعت پایین‌تر، به معنی کاهش کیلووات یا انرژی مصرفی
◀️ صبح ها بیشتر سعی در یادگیری مطالب داشته باشید.
◀️ درس هایی را که نیاز به مرور دارند ؛ ترجیحا به شب موکول کنید.
◀️ بلافاصله پس از غذا خوردن با شکم پر مطالعه نکنید.
◀️ قبل و بعد از مطالعه، حتما استراحت کنید.
◀️ هنگام هیجان های عصبی ،ترس ،خشم اضطراب وکینه وناراحتی مطالعه نکنید؛زیرا تمرکزندارید.
◀️ برای مطالعه شوروشوق واشتیاق فراوان داشته باشید. 
◀️ درحالت خستگی وبی خوابی مطالعه نکنید، چون برای مطالعه تمرکزحواس ندارید.
◀️ انتظار بی ج
اصول مطالعه و یادگیرى‏ :
عمدتاً در زمان امتحان، براى بهبود و افزایش یادگیرى، باید اصول زیر رعایت گردد: 
اصول پیش از شروع مطالعه: 
1- تعیین هدف و انگیزه 2- تعیین مدت لازم‏3- تعیین مقدار مطالعه‏4- انتخاب محیط مناسب‏5- اجتناب از امورى مانند پر بودن معده، اضطراب‏هاى نابه جا و تخیلات‏ اصول هنگام مطالعه:
1-مطالعه فعال و جدى‏2- حفظ آرامش‏3- در صورت امکان یادداشت بردارى نکات مهم‏4- برخورد سؤالى با مطالعه آموختنى‏5- ترک افکار منفى‏6- تمرکز حواس‏7- اس
نوع مطالعه و شدت مطالعه در نوع نگرش و سبک زندگی انسان ها تاثیر شگرفی دارند
اگر می خواهیم زندگیمان رنگ و بوی خاصــــــی را بگیرد در انتخاب کتــــاب ها و شدت
مطالعه هایمان دقت کنیم که بیشترین نقش را در شخصیت ما و زندگی ما بازی میکنند.
ادامه مطلب
سلام جای دوستان خالی امروز حدود 140 صفحه از کتاب شهید قهرمان ابراهیم هادی را مطالعه کردم. بسی خوش گذشت. دوستانی که این کتاب ارزشمند را مطالعه نکردند حتما سریعتر وقت بگذارند مطالعه کنند و  دوستانی که قبلا مطالعه کرده اند وقت بگذارند دوباره مطالعه کنند.
یاد آن سخن استاد پناهیان افتادم که گفتند : میتوانید زندگی خود را به دو قسمت تقسیم کنید ، یکی قبل از مطالعه کتاب شهید هادی و دیگری بعد از مطالعه کتاب شهید .
در پناه حق
یکی از مهمترین موضوعات و دغدغه ها برای مدیران سایت ها افزایش سرعت سایت می باشد. در صورتی که شما یک وب سایت داشته باشید بی شک می دانید که سرعت بارگذاری صفحات سایت چه موضوع حساسی می باشد. بنابراین تمام سعی خود را می کنید تا بتوانید سرعت را تا حد ممکن افزایش دهید.
ادامه مطلب

چگونه می توانیم سرعت تایپ خود را افزایش دهیم؟ شاید شما هم دوست داشته باشید که سرعت تایپتان را افزایش دهید برای این کار می توانید با چند تکنیکی که از سایت تایپو آورده شده است سرعت تایپتان را افزایش دهید. ادامه این آموزش را در لینک زیر برایتان قرار داده ام.
ادامه مطلب
بهترین مکان برای مطالعه میز شخصی و اتاقی جدا از جریان­های غیر درسی است. بهتر است میز مطالعه در کنج اتاق قرار داشته باشد به طوری که شما رو به دیوار قرار بگیرید. از اطراف میز کار خود هر چیزی که حواستان را پرت می­کند دور بدارید. تمام وسایل مورد نیاز برای مطالعه را روی میز قرار دهید تا هنگام مطالعه دائماً مجبور نباشید از جای خود بلند شوید. نور اتاق مطالعه نیز باید کافی و تلفیقی از نور سفید و زرد باشد. هنگام خواندن لم ندهید، همیشه درست پشت میز بنشین
اگر گوشی اندرویدی شما برنامه ها را با سرعت پایینی باز می کند ،و سرعت
سویچ کردن بین برنامه ها کاهش پیدا کرده است.قطعا نیاز به خواندن این مقاله
دارید ،قبل از خرید یک گوشی جدید، با انجام چند کار ساده ،سرعت گوشی خود را بالا ببرید. ادامه مطلب
تست سرعت تایپ
سلام
آیا دوست دارید بدونید چقدر سریع تایپ می کنید و سرعت تایپتون چقدر هست؟ یا دوست دارید بدونید در یک ساعت چند برگ a4 می تونید تایپ کنید و کلی آمارهای جالب دیگه؟ کافیه از طریق لینک زیر سرعت تایپتون رو تست کنید.
امروز قابلیت جدیدی به تایپو اضافه شده که از طریق اون می تونید سرعت و دقت تایپتون رو تست کنید و وارد رقابت تایپ بشین
برای تست سرعت تایپ کافیه به این لینک مراجعه کرده و تایپ فارسی یا انگلیسی رو تست کنید.

هم اکنون به لینک با
کاربر امروز بیش از هر زمان دیگری به سرعت نیاز دارد. اهمیت این موضوع آنجایی مشخص می شود که سرعت بارگذاری اطلاعات در سایت شما بیش از بقیه سایرین باشد. استفاده از ترفندهای خاص برای بالابردن سرعت بارگذاری کاری است که پیشنهاد می شود و شما می توانید از این راهکار در جهت افزایش بازدیدهای …
عمر مثل برق و باد داره می گذره.
سرعت رشد یک جنین گ، سرعت رشد یک نوزاد، به مراتب از سرعت رشد و کمال من بیشتر بوده، به چشم دیدم و به گوشت لمس کردم. 
علیرغم همه شهودات عمیق این سالها، حس می کنم ادب و عبرت و درس و نمره قبولی لازم رو از اتفاقات پشت سر بدست نیاوردم...
خدا کنه سنگی که سرم بهش می خوره بذای عبرت سنگ آخر نباشه و اصلا خدا کنه سنگ نباشه...
عمر مثل برق و باد داره می گذره.
سرعت رشد یک جنین گ، سرعت رشد یک نوزاد، به مراتب از سرعت رشد و کمال من بیشتر بوده، به چشم دیدم و به گوشت لمس کردم. 
علیرغم همه تجربیات عمیق این سالها، حس می کنم ادب و عبرت و درس و نمره قبولی لازم رو از اتفاقات پشت سر بدست نیاوردم...
خدا کنه سنگی که سرم بهش می خوره بذای عبرت سنگ آخر نباشه و اصلا خدا کنه سنگ نباشه...
سرعت شاتر
قسمت دوم
 حالا در یک مسابقه فوتبال، اگر با سرعت شاتر بالا عکاسی نکنید، تمامی حرکات بازیکنان به صورت تار بوده که ممکن است برای یک عکس خبری جذاب نباشد. اما زمانی که باز هم در یک مسابقه ورزشی، مثلا در مسابقه اتوموبیل‌رانی که در شب برگزار شده است، با سرعت شاتر پایین عکاسی کنید، ردی از نورهای خودروهای در حال حرکت را ثبت میکنید که به خوبی سرعت و حرکت را در خود جای داده اند. البته نیاز به گفتن نیست که در سرعت های شاتر بالا، نور کمتری وارد س

چراغهای مطالعه از جمله لوازمی است که هم برای دکوراسیون خانه و اتاق و هم به عنوان یک وسیله ی مهم زمانی که نیاز به نور بیشتری دارید، بکار می رود.برخی افراد در یک مکان ثابت عادت به مطالعه دارند، برخی در مکان های متغیر. پس هنگام انتخاب نوع چراغهای مطالعه باید به این نکته توجه داشته باشید.فروشگاه اینترنتی آلیار با بهره مندی از تامین کنندگان زبده توانست چراغ های ساده، گیره ای و منعطف را با قیمت های ارزان تامین کند تا بتواند نیاز محصلین، دانش
#مطالعه_تخصصی 
#هم_اندیشان

چگونه یک مطالعه سودمند داشته باشیم⁉️

دانستن #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری به ما کمک می‌کند تا بتوانیم بیشترین بهره را از مطالعه خود ببریم. در ادامه به توضیح یکی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
چراغ مطالعه با لامپ برای تامین روشنایی در زمان شب و یا مکان‏های ‎بدون نور طبیعی کاربرد دارند. در گذشته چراغ مطالعه با لامپ‏های ‎رشته ای کار می‎کرد. میزان روشنایی آنها زیاد و زننده بود. در عین حال میزان مصرف برق بیشتری داشتند. اکنون چراغ مطالعه SMD و چراغ مطالعه LED در بازار موجود است. لامپ‏های ‎جدیدی که برای این محصولات استفاده می‎شود، نور و روشنایی بیشتری دارند. طول عمر آنها بادوام و مصرف انرژی کمتری دارند. در ادامه به معرفی هر یک از این مح
یکی از چیزهایی که به نظرم خوبه براش پول و زمان (دو منبع مهم) تخصیص بدیم، مطالعه است. اینکه مطالعه باید یک عادت بشه و سرانه مطالعه در کشور باید بالا بره و ... خیلی خوبه اما حقیر می خوام روی این موضوع تاکید کنم که به عنوان یک تخصیص منبع به این موضوع نگاه کنیم.
ادامه مطلب
شبکه‌های اجتماعی مجازی چه تأثیری روی عادات مطالعاتی ما دارد؟
در این چند خط نمی‌خواهم بحث‌های تکراری تقابل شبکه‌های اجتماعی مجازی با مطالعه را دوباره بگویم و از کم شدن عادت مطالعه در اثر انس با فضای مجازی بنویسم. همچنین کاری هم به بحث اثر اسکرول‌های متناوب در کانال‌ها و صفحه‌ها روی ساختار ذهن ندارم که چطور ذهن ما در اثر این کار به نوشته‌های کوتاه و متنوع عادت کرده و حوصله‌ی متون طولانی و متمرکز را ندارد. می‌خواهم در مورد یک عادت مرسوم
مطالعات اخیر محققان دانشگاه مک‌مستر در کانادا نشان می‌دهد ورزش‌های سنگین، حافظه سالمندان را بهبود می‌بخشد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، آمار مرکز بین المللی آلزایمر نشان می‌دهد اکنون ۴۷ میلیون نفر در سراسر جهان به زوال عقل مبتلا هستند و این تعداد تا سال ۲۰۵۰ میلادی، به ۱۳۱.۵ میلیون نفر به ویژه در کشورهای در حال توسعه می‌رسد. با توجه به افزایش جمعیت مبتلایان به زوال عقل، مطالعات مختفی تاثیر عوامل مختلف در این عارضه را مورد مطالع
گاهی اوقات، گناه کردن مثل پاشیده شدن آبه!در حالی که از کنار خیابون رد می شیم، یک ماشین با سرعت به چاله ی آبی می زنه...روزهای بـــارانی از کنــار چـاله چـوله ها رد نشیم!آب می پـاشه از سر تا نـوک پـامونو بایــد بشوریم؛همینه که میگن از کنار گنــاه رد نشو!درست مثل هیـــوندایی با سرعت 120 رد میشه،و یهـــو می بینیم که همه ی زنــدگی مون رو بایــد بشوریم!
گاهی اوقات، گناه کردن مثل پاشیده شدن آبه!در حالی که از کنار خیابون رد می شیم، یک ماشین با سرعت به چاله ی آبی می زنه...روزهای بـــارانی از کنــار چـاله چـوله ها رد نشیم!آب می پـاشه از سر تا نـوک پـامونو بایــد بشوریم؛همینه که میگن از کنار گنــاه رد نشو!درست مثل هوندایی با سرعت 120 رد میشه،و یهـــو می بینیم که همه ی زنــدگی مون رو بایــد بشوریم!
دوره تندخوانی
خواندن کتاب برای همه تقریباً کاری خسته‌کننده و خواب‌آور است . و احتمالاً شما هم با این مشکل روبرو هستید که زمانی مطلبی را مطالعه می‌کنید به‌سرعت شروع به فراموش کردن آن می‌کنید .
در دوره تندخوانی روش‌های مطالعاتی برسی خواهد شد که با به‌کارگیری آن در مطالعه به‌سرعت بیشتری مطالعه کنید این در حالی است که درک مطلب شما نیز به‌مراتب بالاتر خواهد رفت .
حال این موضوع را در نظر بگیرید که بتوانید در هفته یک کتاب  مطالعه کنید آن‌هم
سرعت شاتر
قسمت اول
یکی از زیباترین و خلاقانه ترین بخش در سه گانه نوردهی، تنظیم سرعت شاتر است. در این جاست که یک عکاس کنترل تمام عناصر یک عکس را بدست میگیرد. درواقع با تنظیم این پارامتر خلاقانه میتوانیم به تصاویری خارق العاده در هر لحظه و در هر عکس دست پیدا کنیم.به طور ساده تر، وقتی در نظر داریم تمامی عناصر یک عکس ثابت و یا به عبارتی فریز شده باشند از سرعت بالای شاتر استفاده میکنیم و زمانی که میخواهیم برخی عناصر در حال حرکت، این نوع از حرکت خو
اسپید فورس یا به فارسی نیروی سرعت یک نیروی کیهانی است که مسئول هل دادن فضا و زمان به جلو است. این نیرو وابسته به سرعت و حرکت می باشد. اسپید فورس را حتما از سریال علمی و تخیلی به نام فلش می شناسید که منبع قدرتی است که شخصیت اصلی آن بدست آورده است.
ادامه مطلب
برای منی که هر وقت دلم می گرفت یا به محض اینکه فرصتی پیدا می کردم به کتاب فروشی ها سر می زدم و کتاب می خریدم، شنیدن بسته شدن تدریجی تک تک کتاب فروشی ها بدلیل شیوع کرونا واقعا سخت بود.
مونده بودم با این تنهایی و قرنطینه چه کنم که تصمیم گرفتم کتاب خونه ی مجازی برای خودم درست کنم.
اما راستشو بگم
افتادم به اعتیاد اینستا بازی!
کتاب خوندن تبدیل شد به گوشی بازی های بی هدف
تا اینکه
بر حسب یک اتفاق غیر منتظره گوشی من محکم زمین خورد و کاملا نابود شد
...
تصمی
1- همه تکلیف و مطالعه خود را در یک جلسه تمام نکنید.آیا همیشه، شب‌ها تا دیروقت به زور پلک‌های خود را باز نگه می‌دارید و وقت و انرژی صرف می‌کنید تا یاد بگیرید. اگر این طور است، زمان تغییر فرا رسیده است.دانش‌آموزان موفق در پاره‌وقت‌های کوتاه مدت، مطالعه می‌کنند و به ندرت مطالعه خود را در یک یا دو جلسه انجام می‌دهند.اگر می‌خواهید، دانش‌آموز موفقی باشید، باید یاد بگیرید، به طور منظم و پیوسته و در دوره‌های زمانی (پاره‌وقت‌های) کوتاه مدت مط
به نظر شما چرا ملت ما کتاب نمی خوانند مگر غیر از این است که ملت ما وقت کمی دارند من فکر می‌کنم به علت اینکه ملت در هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل هستند برای همین فرصت کمی برای مطالعه یا خرید کتاب پیدا می کنند اما واقعیت این است که باید یاد بگیریم از شرایط مختلف برای خواندن کتاب استفاده کنیم و از شرایط بسیار سخت و محدود هم که شده حتی یک صفحه کتاب بخوانیم اما واقعیت ماجرا این نیست واقعیت ماجرا این است ما کمی تنبل شده ایم و نمی‌خواهیم مطالعه کنی
دوره
تندخوانی
خواندن
کتاب برای همه تقریباً کاری خسته‌کننده و خواب‌آور است . و احتمالاً شما هم با این
مشکل روبرو هستید که زمانی مطلبی را مطالعه می‌کنید به‌سرعت شروع به فراموش کردن
آن می‌کنید .
در
دوره تندخوانی روش‌های مطالعاتی برسی خواهد شد که با به‌کارگیری آن در مطالعه به‌سرعت
بیشتری مطالعه کنید این در حالی است که درک مطلب شما نیز به‌مراتب بالاتر خواهد
رفت .
حال
این موضوع را در نظر بگیرید که بتوانید در هفته یک کتاب  مطالعه کنید آن‌هم
 قرار گرفتن در معرض نور موبایل، کامپیوتر و تلویزیون حتی اگر نور آن‌ها به چشمان شما نرسد می‌تواند بر روی عمر شما تاثیر بگذارد. نتایج تحقیقات محققین دانشگاه ایالتی اورگان نشان می‌دهد که طول‌موج آبی باعث آسیب به سلول‌های مغز و شبکیه‌ی چشم می‌شود. این مطالعه در مجله‌ی Aging and Mechanisms of Disease منتشر شده است و مگس میوه را مورد بررسی قرار داده است، زیرا این موجود دارای مکانیسم‌های تکامل سلولی مشابه با دیگر حیوانات و انسان‌ها است.
«جاگا گیبولتویچ»
مهم‌ترین راه رشد و افزایش قدرت قلم، مطالعه است. با تنبلی و کم‌خوانی و دوری از کتاب هیچ‌کس رشد نخواهد کرد. من این را قول می‌دهم.
امّا یک نکته مهم این است که در هنگام مطالعه فیش‌برداری کنید! بله با یادداشت‌برداری و فیش‌برداری لحن نویسندگان را تمرین کنید. این تمرین کردن بسیار مهم است، مخصوصا در هنگام مطالعه و فیش‌برداری؛ چرا که شما بواسطه این تمرینِ لحن نویسندگان، کلیدواژه‌های آن‌ها را می‌آموزید. آنگاه شما کلیدواژه‌های یک متفکر را آموخ
در نوشته‌های قبل افزایش سرعت با مم‌کشد  را شرح دادیم. در این نوشته با یکی دیگر از راه‌های افزایش سرعت پایگاه‌داده در لینوکس آشنا می‌شویم. بعضی از برنامه‌ها و سرویس‌ها بصورت متناوب و به کرات فایل‌ها و دایرکتوری‌ها را می‌خوانند  (مانند سرویس MYSQL و سایر برنامه‌های مدیریت پایگاه داده). با توجه به اینکه خواندن و … افزایش سرعت پایگاه‌داده با حذف خصوصیت atime
منبع : وبلاگ ایران سرور
 زنگمشاوره
اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای پخش کتاب های درسی و یادداشت های خود دارید. نور کافی دارید؟ صندلی شما راحت است؟ آیا بازی های رایانه ای شما از دید خارج است؟
سعی کنید از همه حواس پرتی ها خلاص شوید و اطمینان حاصل کنید که احساس راحتی و امکان تمرکز را در حد امکان داشته باشید. برای برخی از افراد ، این ممکن است به معنای سکوت تقریبا کامل باشد ، برای برخی دیگر ، موسیقی پس زمینه کمک می کند. برخی از ما برای تمرکز به همه چیز کاملاً مرتب و منظم

این چندوقت از صرف وقت برای فیلم دیدن برگشته‌ام به کتاب خواندن. خداروشکر به حد قابل توجه و خوبی موفق هم بوده‌ام. البته تکلیف برای خودم نمیکنم ولی چندکتاب رو مشخص میکنم که در طی روزهای آتی باید تمامشون کنم و خب خرده خرده مینوشم و کشش باعث میشه که برسم به نقطه‌ی پایانی و هم کتاب رو زودتر از موعد تمام کنم و هم یک آرامش روحی و غنا بهم بخشیده میشه.. هم خوب فکر میکنم و هم خوب لذّت میبرم.. واقعا خواندن یکی از بهترین لذتهایی است که انسان میتواند تجر
#ضرورت_مطالعه #هم_اندیشان
چرا باید کتاب بخوانیم⁉️
مطالعه کتاب با مطالعه درسی متفاوت است هنگام مطالعه کتاب لازم نیست چیزی را حفظ کنید! فقط کافیست آن را بفهمید و یاد بگیرید:) با مطالعه کتاب، شما نسبت به دیگران «دریافت بیشتری از زندگی» پیدا خواهید کرد. زیرا ناخودآگاه شما بدون اینکه نیاز به حفظ کردن داشته باشد، تمام آن چیزی را که برایتان مهم است در خود نگه می‌دارد و به وقت نیاز به یادتان می‌آورد.
ادامه مطلب
 زنگ مشاوره
اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای پخش کتاب های درسی و یادداشت های خود دارید. نور کافی دارید؟ صندلی شما راحت است؟ آیا بازی های رایانه ای شما از دید خارج است؟
سعی کنید از همه حواس پرتی ها خلاص شوید و اطمینان حاصل کنید که احساس راحتی و امکان تمرکز را در حد امکان داشته باشید. برای برخی از افراد ، این ممکن است به معنای سکوت تقریبا کامل باشد ، برای برخی دیگر ، موسیقی پس زمینه کمک می کند. برخی از ما برای تمرکز به همه چیز کاملاً مرتب و منظ
سلامروش های مطالعه زیست شناسی :روش های مطالعه زیست برای دانش اموزان پایه و ودوازدهم متفاوت است.سال دهمی ها توجه کنید: گام اول برای خوندن زیست : بهترین روش برای مطالعه زیست در دهم ، ابتدا تکیه بر کتاب و درک صحیح مفاهیم کتاب و حفظ کردن خط به خط کتاب درسیگام دوم: مطالعه یک درسنامه مناسب یا اگر خودتون در خلاصه نویسی قوی هستید درسنامه رو خودتون بنویسید که قطعا بهتر جواب میده.گام سوم : زدن تست می باشدو نکته مهم اینکه چون تازه وارد سال دهم شدین سعی ک
در این آموزش قصد داریم به شما چند راه حل برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی معرفی کنیم.اکثر مردم در ایران هنوز از گوشی های رده پایین و ارزان قیمت و قدیمی استفاده میکنند درست است که سیستم آنها اندروید است اما از سرعت کمتری نسبت به گوشی های جدید و پیشرفته برخوردار هستند.حتی ممکن است این کندی سرعت در برخی گوشی های رده بالا پس از نصب برنامه های سنگین رخ دهد که در ادامه با چند روش نسبت به افزایش سرعت گوشی های اندرویدی آشنا خواهیم شد با میبایل همرا
چگونه درست و اصولی مطالعه کنیم؟
مطالعۀ اصولی، روش‌ها و مراحل مختلفی دارد که از آن میان، روش‌هایی
مانند «خلاقیت یا طرح شبکه‌ای»، «پس‌ختام» و «دقیق‌خوانی»  معروف‌تر هستند.
روش‌هایی مانند «خواندن بدون نوشتن»، «خط کشیدن زیر نکات مهم»، «حاشیه‌نویسی»، «خلاصه‌نویسی» و «کلیدبرداری»
نیز از روش‌های معروفی هستند که تجربه نشان داده مؤثر امّا برای مطالعه‌ای اصولی ناکافی هستند.
ادامه مطلب
سرعت سرور مجازی
سرعت یک سرور مجازی بستگی به عوامل زیادی دارد، برای مثال زمانی که توسط هاستینگ وب سایت شما تحویل داده می شود، سرور مجازی شما خام می باشد حالا اگر این سرور از لینوکس استفاده کند یا ویندوز سرعت آن بسته به میزان منابعی که مشغول می کند متغیر می باشد. یکی دیگر از عواملی که در سرعت سرور مجازی تاثیر زیادی دارد، میزان پردازشی است که شما از سرور لازم دارید.
  این افزونه که بهش  DPPP هم گفته میشه، یکی از افزونه های افزایش سرعت وردپرس هست که کاربرد بالایی داره. 

نحوه عملکرد این پلاگین نسبت به بقیه افزونه ها کمی متفاوته. چطور؟

وقتی که شما افزونه‌ای مثل پلاگین فرم ساز رو روی سایت نصب میکنین و به کمک اون چند فرم در صفحه درباره ما، تماس با ما و صفحات لندینگ پیج سایت میسازین، تصور میکنین که کدهای این افزونه صرفا توی همین صفحات وب سایت مورد استفاده قرار میگیرن، اما اینطور نیست! 

کدهای CSS و JS این پلاگ
سنسورهایی که برای تشخیص سرعت یک شی یا وسیله نقلیه استفاده می شوند ، به عنوان سنسور سرعت نامیده می شوند. سنسورهای مختلفی برای تشخیص سرعت وجود دارد مانند سنسورهای سرعت چرخ ، سرعت سنج ، LIDAR ( ترکیب رادار و نور لیزر) ، رادار سرعت زمین، رادار داپلر، شاخص سرعت هوا و غیره.

کاربرد سنسور سرعت
پروژه مبتنی بر میکروکنترلر PIC برای هماهنگ سازی سرعت موتورهای چندگانه در صنایع با استفاده از فناوری بی سیم یکی از کاربردهای روتین سنسور سرعت است. یکی از موتور
آنها که راه می افتند تازه به خطرها می رسند و آنها که شتاب بر می‌دارند، باید حتی لرزش ها را کنترل کنند؛
چون در سرعت های زیاد یک دهم ثانیه انحراف، سی هزار کیلومتر انحراف است
و این است که یک کبر، یک حرص، یک بخل و یک حسد و یک شتاب، شیطان و آدم و پسر آدم و یونس را از عظمت های زیاد به تبعید ها و زندان ها گرفتار نمود.
اما ما با این که جامع الشرایط هستیم و تمام اینها را با هم داریم، هنوز زندانی شکم ماهی ها نگشته ایم.
تفاوت در همان سرعت و شتاب است.
در سرع
افزایش سرعتافزایش سرعت از دیر باز همیشه مورد توجه بوده است. اهمیتی ندارد که تلفن همراه شما به روزترین موبایل نسل حاضر باشد. اهمیتی ندارد که وسیله نقلیه شخصی شما پرسرعت ترین خودرو دنیا لقب گیرد.
زمانی که بحث بهبود عملکرد دستگاه و افزایش سرعت پیش می آید همگان گوش هایشان را تیز می کنند! این ویژگی از ذات انسان نشأت می گیرد. کمال طلبی و سیری ناپذیری در سرشت انسان نهفته است.
این سرشت نه تنها عیب نیست بلکه وجود آن موجب پیشرفت مداوم تکنولوژی می باشد.
مرد میانسالی وارد فروشگاه اتومبیل شد. BMW آخرین مدلی را دیده و پسندیده بود؛ پس وجه را پرداخت و سوار بر اتومبیل تندروی خود شد و از فروشگاه بیرون آمد. 
قدری راند و از شتاب اتومبیل لذّت برد. وارد بزرگراه شد و قدری بر سرعت اتومبیل افزود. کروکی اتومبیل را پایین داد تا باد به صورتش بخورد و لذّت بیشتری ببرد. چند شاخ مو بر بالای سرش در تب و تاب بود و با حرکت باد به این سوی و آن سوی می‌رفت. پای را بر پدال گاز فشرد و اتومبیل گویی پرنده‌ای بود رها شده از قفس.
سلام عرض میکنم خدمت تمامی کنکوری های عزیز ، و دانش آموزان گلم
امروز
میخوایم روش مطالعه pq4r رو براتون توضیح بدیم که برای همه دروس صدق میکنه
، روش مطالعه ای که استاندارد ترین روش مطالعه جهانی نامگذاری شده با یه
سرچ ساده توی گوگل میتونین از صحت این خبر آگاه باشین
خب
اینبار هم یک ویدیو مشاوره و آموزشی دیگر برای شما عزیزان آماده کردیم ،
امیدوارم این ویدیو برای شما کنکوری های عزیز مفید واقع بشه.
برای دانلود و مشاهده ویدیو
اینجا کلیک کنید
در زمینه تست نرم افزار ، یکی از جنبه های اصلی که کارایی یک محصول را پس از انتشار (Release) آن تضمین می کند ، ارزیابی آن تحت تست عملکرد (کارایی) می باشد.
به تست عملکرد Perf Testing نیز گفته می شود، تست عملکرد زیر مجموعه ای از مهندسی عملکرد (Performance engineering) می باشد. تست کارایی برای اطمینان از عملکرد مناسب و کامل نرم افزار در زمانی که نرم افزار تحت بار زیادی قرار می گیرد استفاده می شود. همانطور که قبلا گفته شد تست کارایی زیر مجموعه ی تست Non_Functional می باشد.
این ف
کلاس آموزش تندخوانی در تهران
آموزش تندخوانی و تقویت حافظهچرا باید در کلاس تندخوانی شرکت کنیم؟
بهترین راه کسب دانش و موفقیت در زندگی و کسب و کار چیست؟
همه ما همیشه رویاهایی برای خودمان ساختیم، اما نمی دانیم برای رسیدن به آنها باید چه کارهایی را انجام دهیم.
چه باور کنیم یا نکنیم ما برای رسیدن به رویاهامون باید تلاش کنیم. باید آموزش ببینیم و ساده ترین راه آموزش هم مطالعه و کتاب خواندن است. مطالعه و خواندن کتاب را می‌توان ارزان‌ترین راه و روش
آموزش رایگان فتو ریدینگ
دوره فتو ریدینگ (افزایش ظرفیت مغز تا ۱۰ برابر) – استاد مرتضی جاوید
افزایش سرعت خواندن ، راهی برای مطالعه بهتر. این مقاله ی آموزشی در مورد راهکارهایی است جهت افزایش سرعت خواندن برای تمام افراد در تمام سنین و تمام مقاطع تحصیلی .
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
من این محصول را میخوام ... کلیک کنید
هواکش بین کانالی 10سانت VORTICE مدل CA

هواکش بین کانالی ورتیس مدل CA 100MD با ابعاد کانال ورودی و خروجی 10سانت و
هوادهی 340مترمکعب برساعت در دوربالا و 220مترمکعب برساعت در
دورپایین دارای صدای کم(43.2dBدوربالا، 32.2dB دورپایین) و عایق بندی جذب انرژی
صوتی می باشد.
هواکش 10سانت بین کانالی ورتیس دارای دو سرعت 1730-2450 با توان مصرفی
85W دردوربالا و 60W در دورپایین، تکفاز220V و با شدت
جریان 0.4A در دوربالاو 0.3A دردورپایین می باشد.
هواکش 10سانت بین کانالی ورتیس 
هنگامی که درس خواندن برای کنکور سراسری را آغاز می‌کنید، همیشه با این پرسش مواجه خواهید بود که کتابخانه یا خانه، کدام یک برای مطالعه بهتر است. باید توجه داشته باشید که هر کدام یک را که انتخاب کنید قطعا مزایا و معایبی خواهد داشت. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد به شما مشکلات و فواید درس خواندن در کتابخانه یا خانه را یادآوری کنیم. سپس شما با توجه به شناختی که از ویژگی های خودتان دارید، سعی کنید بهترین مکان مطالعه را برای خود انتخاب کنید.

این مق
به گیربکس حلزونی، گیربکس کاهنده نیز گفته می شود . این گونه گیربکس ها از چرخ دنده های حلزونی، شفت ها، یاتاقان ها و قاب های جعبه ای تشکیل شده اند .
 چرخ دنده ، شفت و یاتاقان توسط پوسته جعبه کنار هم نگه داشته می شوند. بنابراین ، محفظه گیربکس باید از سختی کافی برخوردار باشد. 
این گیربکس ها در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. از این گونه گیربکس ها برای انجام فعالیت های سنگین استفاده می شود .
از گیربکس های حلزونی برای بدست آوردن کاهش سرع
آموزش فتوریدینگ
افزایش سرعت خواندن ، راهی برای مطالعه بهتر. این مقاله ی آموزشی در مورد راهکارهایی است جهت افزایش سرعت خواندن برای تمام افراد در تمام سنین و تمام مقاطع تحصیلی .
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
آموزش فتوریدینگ
افزایش سرعت خواندن ، راهی برای مطالعه بهتر. این
مقاله ی آموزشی در مورد راهکارهایی است جهت افزایش سرعت خواندن برای تمام
افراد در تمام سنین و تمام مقاطع تحصیلی .
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
آپشن های غیر فعال در 206 و قابل فعال شدن با دیاگ :1⃣آلارم سرعت، با قابلیت انتخاب سرعت مورد نظر به منظور هشدار2⃣روشن شدن خودکار فلاشر(جفت راهنما در اصطلاح) در زمان ترمز شدید3⃣روشن شدن نور بالا و نور پایین به صورت همزمان، در زمان استفاده از نوربالا دائم4⃣قفل شدن خودکار درب ها با افزایش سرعت به 10 کیلومتر در ساعت5⃣قفل شدن خودکار قفل درب ها در صورتی که بعد از باز کردن قفل مرکزی، به مدت 30 ثانیه هیچ یک از درب های خودرو باز نگردد.6⃣روشن شدن خودکار برف
در مسیر فراگرفتن مهارت های مطالعه و یادگیری، باید یک سری عادت های نادرست و غلط که مانع یادگیری می شود را از خودمان دور کنیم. در واقع برای رسیدن به یک مطالعه موفق باید دو مرحله را پشت سر بگذاریم:۱) ترک عادت های غلط۲) به کار گرفتن درست و دقیق مهارت های مطالعه
اولین عادت غلط که باید کنار بگذاریم، این است که با صدای بلند مطالعه نکنیم. شاید برخی از شما بگویید ما به مطالعه کردن با صدای بلند عادت کرده ایم و اگر با صدای بلند نخوانیم، مطلب را نمی فهمی
هرگاه که پدال گاز را فشار می دهید، سرعت موتور کم می شود.
⬅️برای زیاد کردن سرعت باید خیلی کم پدال گاز را فشرد. قدرت کلی خودرو کم شده است.
این مشکل به مرور زمان بدتر میشود. مشکلات احتمالی عبارتند از:
✅فیلتر هوا ممکن است کثیف شده باشد.
✅فیلتر بنزین ممکن است که با گل گرفته باشد.
✅پمپ بنزین ممکن است که فرسوده باشد.

✅زمان بندی احتراق ممکن است اشتباه باشد.
✅آب ممکن است در بنزین مخلوط شده باشد.
✅مبدل کاتالیتیک ممکن است وصل شده باشد 
سنسوری است که سرعت خودرو را با استفاده از چرخدنده مستقر بر شافت خروجی گیربکس« و در برخی خودروها، خروجی دیفرانسیل » به پشت آمپر و ecuارسال می کند.خودروهای خیلی جدید این سنسور را ندارند بلکه ecu این اطلاعات را با در نظر گرفتن میانگین سرعت چرخها که از سنسور سرعت چرخها که برای سیستم ترمز ABS لحاظ شده دریافت می کند.علایم خرابی:1.از کار افتادن نشانگر کیلومتر در پشت آمپر2.شلاقه زدن عقربه کیلومتر3. خاموش شدن خودرو در دست اندازها و گاها پشت چراغ قرمز و در ک
خواندن با سرعت بالا:
⚠️همراه داشتن ✏️ وکاغذ
⚠️حداکثر سرعت مطالعه به همراه یادداشت نکات کلیدی
⚠️به هیچ عنوان پروسه یادداشت برداریرا به تعویق نیندازید
⚠️نکات را بصورت کلیدی و خطی بنویسید.
⚠️اگر هم احیانا مطلبی را متوجه نشدید هرگز توقف نکنید یک علامت ❓ کوچک قرار دهید و به خواندن ادامه دهید

بازنگری
⚠️ابتدا به کلمات کلیدی نگاهی بیندازیم اگر نتوانستیم در ذهن تداعی کنیم باید مجددا به متن مراجعه کنیم ☹️ و کلمات خود را کامل یا تصحیح کنی
تقویت حافظه برای درس خواندن
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و
درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود
در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.
اخیرا
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بسیاری از این عادت‌های
مطالعه هیچگونه توجیه علمی ندارند حتی برخی از این شیوه‌ها تاثیری برخلاف شواهد و تصورات موجود دارند.
در ادامه برخی از شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری را مرور م
اهمیت سرعت سایت در سئو
چند سال پیش گوگل سرعت لود سایت و مطالب سایت
را جزوه  یکی از فاکتور های رنک دهی به سایت ها اعلام کرد
گوگل به نقل از خودش در تلاشه که بهترین تجبه جستجو رو برای کاربران فراهم کنه
و سرعت بارگذاری مناسب و قابل قبول یکی از اون نکاته که باید در سئو رعایت بشه
بازدید ناموفق
گاها اتفاق میفته وقتی از سایتی بازدید میکنید
زمان ورود به سایت اونقدر طول میکشه که کلا اون سایت رو میبندید
پس سرعت سایت واقعا میتونه به ترافیک سایت ما لطمه وا
آموزش رایگان فتو ریدینگ
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
آموزش رایگان فتو ریدینگ
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
من بیشتر ازدو سه ساعت توی روز نمی تونم درس بخونم.
چطور زیادش کنم؟
پاسخ :
سلام
١- دلایل تعلل خود را در افزایش ساعت مطالعه، یادداشت کنید و برای حل آن ها بکوشید. 
برای مثال اگر دلیل تعلل شما نداشتن برنامه منظم است، حتما برای خود برنامه ای تنظیم کنید تا بتوانید پیشروی مناسبی داشته باشید. 
٢-  در یک آزمون آزمایشی مناسب شرکت نمایید. شرکت در یک آزمون آزمایشی به شما کمک می کند تا با جدیت به اجرای برنامه بپردازید و پیشروی مناسبی  داشته باشید. 
۳- سعی کنی
تقویت حافظه بلند مدت
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
آموزش رایگان عکس خوانی ذهنی
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
تقویت حافظه در طب سنتی
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
افزایش سرعت ویندوز ۱۰ با غیر فعال کردن حالت شفافیت
با روی کار آمدن ویندوز ۱۰ تمامی کاربران به دنبال بهینه کردن این ویندوز و افزایش سرعت آن هستند. گزینه های زیادی در ویندوز ۱۰ وجود دارد که در زیر به مهمترین گزینه های بالا رفتن ویندوز ۱۰ اشاره می کنیم :
نوار وظیفه یا Task bar در ویندوز ۱۰ به طور پیش‌فرض یا default در حالت شفاف قرار دارد که می تواند باعث کندی سرعت ویندوز شما شود. برای افزایس سرعت windows 10 شما باید این حالت شفافیت را غیر فعال نمایید برای شر
تقویت حافظه با گیاهان دارویی
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
بسم الله الرحمن الرحیم
(شهید مهدی باکری)
یکی از همرزمان و سربازان شهید باکری می گفت:
دستور بود هیچکس بالای ٨۰ کیلومتر سرعت، حق رانندگی ندارد.
یک شب داشتم می آمدم کنار جاده یک نفر دست بلند کرد. نگه داشتم
و سوارش کردم. همین که سوار شد گاز دادم و رفتم. من با سرعت بالا
حرکت می کردم و با او گرم صحبت  شده بودم.
ادامه مطلب
قطعا شما هم بعنوان یه استفاده کننده از ویندوز تا اکنون حداقل یکبار از Windows Media Player استفاده کرده اید.
ممکن است به هر دلیل بخوهید سرعت پخش ویدئو خودتان را تغییر دهید و سرعت را افزایش و یا کاهش بدین. اگر میخواهین این ترفندو در عرض چند دقیقه یاد بگیری با ما همراه باشید.

چطوری سرعت پخش فیلم در  Windows Media Player را تغییر بدم؟
برای تغییر سرعت پخش ویدئو در مدیا پلیر ویندوز، پی از پخش فیلم مورد نظر خود بر روی صفحه مدیا پلیر راست کلید کنید و از منوی باز شده گ
برای تقویت حافظه چه بخوریم
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
10 نکته طلایی در مورد سئو محتوا

سئو محتوا و مطالب پیرامون آن، بسیار تخصصی و در عین حال برای یادگیری بسیار ساده هستند. در این مطلب بطور کامل 10 نکته طلایی در مورد سئو محتوا و سئو on page را بررسی میکنیم.

سرعت سایت را جدی بگیرید.
یکی از مهم ترین معیار های گوگل برای رتبه دهی به سایت های داخل اینترنت، سرعت آنهاست. به دلیل اینکه سرعت سایت مهم ترین فاکتور برای علاقه فرد به مشاهده مطالب سایت شماست. سعی کنید سرعت و حجم سایت خود رو بین 500 کیلوبایت تا 1 مگاب
چند نکته اساسی و کار آمد از بحث تند خوانی و سرعت در مطالعه  
1.بلند خوانی
سعی کنید درس را با چشمانتان بخوانید. زیرا بلند خوانی موجب بلند خوانی موجب پرت شدن حواس و کند خوانی میشود.
2.کلمه خوانی
بعضی از افراد جملات را کلمه کلمه میمیخوانند و این باعث کاهش سرعت خواندن میشود. باید سعی کنیم جمله را بخوانیم بعد یا نگاهی سریع کلمات مهم را مرور کنیم.
3.دوباره خوانی
باید دست از نگرانی بردارید که خوب متوجه نشدم یا چیزی را از قلم انداختم بلکه بدون دوباره خوا
تقویت حافظه با گیاهان دارویی
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
◀بوگاتی سوپر اسپرت شیرون با سرعت ۴۹۰ کیلومتر در ساعت به عنوان پر سرعت ترین خودروی سواری روی زمین شناخته شد.خودروهای بوگاتی بصورت کاملا دست ساز تولید و عرضه می شوند. بوگاتی معمولا همیشه در سرعت رکورددار هست.بوگاتی حتی جز گرانترین خودروهای جهان هست.
قبل از هر چیزی باید بدانیم که برای ایجاد کیفیت باید کمیت به وجود آید. یعنی شما ابتدا  باید شروع به مطالعه کنید تا کیفیت هم به وجود بیاید و بعد از آن باید  بین کمیت و کیفیت تعادل برقرار کنید. برای مثال صحیح نیست که دانش آموزی روزی ۱۴ ساعت مطالعه دارد ولی بازده آن به ۵ ساعت هم نمی شود.(عینی کیفیت ندارد). و یا برعکس دانش آموزی روزی دو ساعت مطالعه کند و همین دو ساعت را با کیفیت بالایی مطالعه می کند ولی باز چون کمیت پایین است به مشکل می‌خورد. پس باید ب
چند افزونه کاهش حجم تصاویر و افزایش سرعت وردپرس
با توجه بر این که سرعت سایت یکی از فاکتور های نسبتا مهم در سئو و بهینه سازی سایت میباشد امروز تصمیم بر آن گرفتیم تا در این مطلب در مورد کاهش حجم تصاویر که یکی از عوامل مهم در کاهش سرعت میباشد, صحبت کنیم و چند افزونه وردپرس در جهت کاهش حجم تصاویر در اختیار شما کاربران سئو وب سایت قرار دهیم.
در مورد اینکه این که یکی از فاکتور های نسبنا مهم در گوگل سرعت سایت است هیچ شکی وجود ندارد و تصاویر نقش مهمی د
میگن زندگی سرعت گرفته و مردم مدام در حال تلاش و رفتن هستن.چند وقتی بود داشتم بهش فکر میکردم طوری که سعی کردم سرعتم رو کم کنم.البته من کلا سرعتم کمه در مقایسه با بقیه.سرعت زندگی رابطه مستقیمی با آرامش داره به نظرم.سرعتم که کم شد،اروم تر شدم و تونستم بهتر ماجراها رو ببینم و به خودم کمی مسلط‌تر بشم.این وسط به دوست و رفیق قدیمی‌م سر زدم یعنی سینما و در کنارش سریال که منو یاد بچگیم میندازه،زمانی که برای ماجراجویی داستان میخوندم.
حرف دیگه‌ای نیست.
به نام آنکه زیباست و زیبایی ها را دوست دارد 
سلام بر شما هموطنان گرامی
چرا این قدر میزان مطالعه و کتاب خوانی در کشور ما پایینه؟
در کشورهای اروپایی در مدرسه بخشی رو به مطالعه ی کتاب های غیردرسی اختصاص می دهند و این کار باعث میشه که انسان ها از کودکی به مطالعه ی کتاب علاقه مند شوند. بله ایراد از سیستم آموزشی ماست، قبول دارم.
قصدم این بود که عرض کنم بیایید خودمون فرهنگ کتابخوانی رو ترویج بدیم. بنده در زمینه ی شعر و داستان نویسی فعالیت دارم. مدت ه
بعضی وقت ها برای عکاسی از موضوع های متحرک نظیر مسابفات ورزشی یا صحنه هایی از رویدادها در طبیعت برای فریز کردن اشیا یا چیز های متحرک از شیوه ی عکاسی با سرعت زیاد استفاده می شود.
در این روش سرعت شاتر یا زمان نوردهی به چند هزارم ثانیه می رسد و ما می توانیم لحظه های ماندگاری را ثبت کنیم.این صحنه ها نیز با این شیوه ثبت شده اند.
ادامه مطلب
بهتر است:
1- سعی کنید هنگام مطالعه، صاف و درست بنشینید.2- از مطالعه، در وضعیت درازکشیده خودداری کنید، چون مغز باید همزمان دو وظیفه خوابیدن و مطالعه را اجرا کند.

3_ ز ماندن در یک وضعیت ثابت برای مدت طولانی اجتناب کنید. زمانی که برای مدت طولانی مطلبی را می خوانید، یک تاثیر خواب آور روی ذهن دارد.4- هنگام مطالعه، به طور پی در پی وضعیت بدنی خود را تغییر دهید تا تمرکزتان افزایش یابد.5-  هنگام مطالعه، در فاصله های زمانی کوتاه، فعالیت بدنی داشته باشید.6-
سئو و سرعت سایت
چند سال پیش گوگل سرعت لود سایت و مطالب سایت
را جزوه  یکی از فاکتور های رنک دهی به سایت ها اعلام کرد
گوگل به نقل از خودش در تلاشه که بهترین تجبه جستجو رو برای کاربران فراهم کنه
و سرعت بارگذاری مناسب و قابل قبول یکی از اون نکاته
بازدید ناموفق
گاها اتفاق میفته وقتی از سایتی بازدید میکنید
زمان ورود به سایت اونقدر طول میکشه که کلا اون سایت رو میبندید
پس سرعت سایت واقعا میتونه به ترافیک سایت ما لطمه وارد کنه
و مهم تر از اون گوگل سایت
کند شدن سرعت اینترنت امری طبیعی است و چند دلیل میتواند موجب این امر شود.این کندی میتواند از اپراتور شبکه باشد یا مشکل از گوشی شما باشد و یا تنظیمات اینترنتتان صحیح نباشند و یا منطقه ای که در آن حضور دارید از اینترنت های نسل 3 و 4 پشتیبانی نمیکند.همه ی اینها میتواند باعث کندی سرعت اینترنت شود.امروز در میبایل به روش های افزایش سرعت اینترنت خواهیم پرداخت با ما همراه باشید تا به توضیح این مشکل بپردازیم.
ادامه مطلب
در این روش بعد از کلاس و مطالعه یک برگه ی A4 را از عرض به چهار قسمت تا کرده و صفحه های پشت و رو را به ترتیب شماره گذاری کنید و مطالب مطالعه شده را با استفاده از رنگ های مختلف و ریز و نموداری نوشته و پس از نوشتن برگه را از طول نیز به دو قسمت تا کنید و این برگه را در جیب خود گذاشته و در اوقات مرده آن را مرور کنید.
داشتن یک خواب آرام و خوب نیاز هر فردی است. مطالعه جدید محققان روش‌ ساده‌ای را برای بهبود کیفیت خواب شما ارائه کرده است.
براساس گزارش «آسین ایج»، این مطالعه پیشنهاد می‌کند که 1-2 ساعت قبل از رفتن به رختخواب دوش آب گرم بگیرید به گونه‌ای که دمای آب 104 تا 109 درجه فارنهایت (40-42) درجه سیلسیوس باشد. این کار می‌تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند.
محققان برای انجام این مطالعه، اثرات آب گرم را بر روی بدن و ارتباط آن با خواب را بر روی حدود 5 هزار و 322 نفر
- دارم نوار قلب بلاک‌های دسته‌ای رو می‌خونم، که برام سوال می‌شه چرا هدایت جریان الکتریکی قلب دچار بلاک می‌شه؟
- دانلود دو تا کتاب تخصصی پاتوفیزیولوژی بیماری‌های قلبی و برای متخصصان
- مطالعه از یک کتاب، توضیحات کافی نبود، مطالعه از کتاب دوم. 

~ همچنان صفحه سوم کتاب نوار قلب هستم.

‍ #هم_اندیشان #مطالعه_تخصصی
ادامه #روش‌های_مطالعه_و_یادگیری
☺️ چگونه یک مطالعه سودمند داشته باشیم⁉️
✅مغز خود را با مطالب جدید بمباران نکنید‼
یکی از کارهایی که ما معمولا انجام می دهیم، مطالعه مطالب در شب قبل از امتحان است. این کار موجب می شود که مقدار زیادی اطلاعات و مطالب جدید به یکباره وارد مغز ما شوند. اگر چه مغز ما قدرت خارق العاده ای دارد، اما همانطور که بارها ذکر کرده ایم مثل تمام ماهیچه های بدن، مغز هم برای بهبود عملکرد خود به تمری
«حواس پرتی و راه های بالا بردن تمرکز»
ذهن ما تمایل داره دائم روی یه موضوعی کار کنه حالا اگه قرار باشه توی یه زمان معین پردازش خودشو‌ روی یه موضوع خاصی نگه داره، بهش تمرکز میگن. اما بارها شده موقع مطالعه متوجه میشیم فقط چشمامون از روی عادت داره از روی یه سری کلمات و خطوط به سرعت رد میشه بدون اینکه حواسمون باشه، یا اینکه به کلمه ای خیره میشیم و توی افکار خودمون غوطه ور میشیم که اینا نشونه ی حواس پرتی و عدم تمرکزه...حواس پرتی یه اتفاق کاملا طبیع
عادت‌های غلط در مطالعه چیست؟برای کسب یک رتبه‌ی خوب، فقط زیاد بودن ساعت مطالعه کافی نیست بلکه باید خوب درس بخونید.✋قدم اول برای خوب درس خوندن، تمرکز داشتن موقع مطالعه است و بهترین راه برای افزایش تمرکز، پرهیز از کارهاییه که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شن. مثل: ‌.درازکشیدن موقع درس خوندن:چون دراز کشیدن باعث کسل شدن و سنگین شدن چشم‌ها و در نهایت خوابیدن می‌شه.راه رفتن موقع درس خوندن:موقع راه رفتن همه کاری میشه کرد به جز تمرکز کردن برای درس خ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها